Yapı Kredi Bankası ATM Para Çekme Limiti

Yapı Kredi Bankası ATM para çekme limiti
Yapı Kredi ATM para çekme limiti

Tüm bankalar müşterilerinin güvenliği için ATM’den çekilecek para için azami günlük para çekme limiti uygulaması bulunmaktadır. Yazımızda sizler için Yapı Kredi Bankası ATM para çekme limiti nedir, 2020 yılı için geçerli olan para çekme limitlerini paylaştık.

Günümüzde para çekme işlemlerimizi artık Yapı Kredi şubeleri yerine daha hızlı ve rahat olduğu için, birçok bölgede bulunan ATM’ lerin den yapmayı tercih ediyoruz. Bu nedenle Yapı kredi ATM para çekme limiti nedir bilmek faydalı olabilir.

Para çekme limiti denildiğinde aklımıza sadece kartla yapılan maaş çekme için uygulanan limit gelmemelidir. ATM’ lerden birçok farklı şekilde para çekme işlemi yapılmakta ve her işlem için uygulanan para çekme limiti birbirinden farklıdır. Aynı durum bankanın müşterileri grupları içinde geçerlidir. Müşteri gruplarına göre para çekme limitleri değişmektedir.

Yap Kredi ATM Para Çekme Limiti

Yapı Kredi ATM para çekme limiti 2020 yılı için salgın sonrası alınan tedbirlerle kapsamında değiştirildi. Alınan tedbirlerde insanların tek seferde daha fazla para çekmelerine imkan sağlanarak para çekme ihtiyaçlarını azaltıp, daha az ATM’lerde işlem yapmaları istenmiştir. Müşterilerin daha az para çekmeye gitmelerini sağlamak için  günlük para çekme limiti 5.000 TL olarak değiştirilmiştir.

İlginizi Çekebilir: Bankaların Günlük Para Çekme Limitleri

Salgın nedeniyle 2020 yılı için banka kartı ile yapılacak işlemler için ATM para çekme limiti 2.000 TL den 5.000 TL ye artırılmış oldu. Bu değişikliğin bu yaşanan zor dönemde destek amacıyla alınmış geçici bir karar olduğu bilinmektedir. Her şeyin normale dönmesiyle para çekme limitinin de tekrardan eski seviyesine düşürüleceği muhtemeldir.

Diğer müşteri grupları ve para çekme yöntemlerinde limit değişikliği yapılmamıştır. Onlarda eski limit uygulamalarına devam edilmektedir. Buna göre Kurumsal banka müşterileri içi para çekme limiti günlük  5.000 TL. Kartsız QR kod ile para çekme limiti 3.500 TL‘ dir.

ATM’den Döviz çekme işlemi içinde geçerli olan günlük para çekme limiti, asgari 100 USD, 50 EUR ya da 20 GBP azami 800 USD, 800 EUR ya da 800 USD karşılığı GBP’ dir.

Cebe havale işlemi için banka müşterisi olun olmayın günlük para çekme limiti para yatırma limiti ile eşit olup günlük 500 TL, haftalık 1000 TL ve aylık 1500 TL ile sınırlıdır.

Yazımızda verdiğimiz para çekme limitleri sadece Yapı Kredi müşterileri için geçerli. Verdiğimiz bilgilerle Yapı Kredi ATM para çekme limitini öğrenebilir ve para çekme limitinize göre finansal planlamanızı yapabilirsiniz.