Yapı Kredi Bankası Banka Kartı İptali

Yapı Kredi Bankası Banka Kartı İptali
Yapı Kredi Bankası Banka Kartı İptali

Yapı Kredi Bankası vadesiz hesap sahibi tüm müşterilerine işlem yapabilmeleri için banka kartı vermektedir. Banka kartıyla dilediğiniz zaman ATM’lerden para çekebilirken, dilerseniz hesabınızdan eft veya havale ile para gönderebilir veya ödeme yapabilirsiniz. Birçok bankacılık işlemi için kullanabildiğimiz hesap kartınızı yazımızda paylaştığımız Yapı Kredi banka kartı iptali işlem adımlarını uygulayarak dilediğimiz zaman kapatabilirsiniz.

Genellikle ATM’lerden para çekme veya yatırma işlemleri için kullandığımız banka kartını herhangi bir nedenle iptal etmek isteyebilirsiniz. Bu durumda bankanın sunduğu alternatif bankacılık kanallarından sizin için uygun olan birini seçerek vadesiz banka hesap kartı kapatma yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Banka Kartı İptali

Yapı Kredi vadesiz hesap açılışı yapıldıktan sonra ATM’ler üzerinden işlem yapılabilmesi için gönderilen banka kartını iptal etmek isteyebilirsiniz. Bu kayıp/ çalıntı gibi durumlar nedeniyle geçici iptal işlemi veya banka hesabı bir daha kullanmayacaksa yapılacak kart iptal işlemidir.

İnternet Bankacılığı veya Mobil Bankacılıktan Banka Kartı İptali

Kart iptali için kullanılabilecek yöntemlerden ilki dijital bankacılık kanallarıdır. Eğer İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık kullanıcı adınız ve şifreniz varsa bu platform en kolay ve hızlı yoldur. Bankacılık uygulamasına giriş yaptıktan sonra aşağıdaki işlem adımlarını takip ederek vadesiz hesap kart iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

  • Kartlarım > Banka Kartlarım > Hesap Seçimi > Diğer işlemler > banka Kartı İptal talebi

İlginizi Çekebilir: Yapı Kredi Bankası Vadesiz Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Telefon Bankacılığı ile Banka Kartı İptali

Kullanabileceğiniz diğer yöntem şubesiz bankacılık kanallarından olan Yapı Kredi Bankası Telefon Bankacılığıdır. Bu yöntem kayıp/çalıntı durumlarında kullanılacak en hızlı yöntemdir. Yapı Kredi Müşteri hizmetleri 444 0 444 veya 0850 222 0 444 numaralı müşteri hizmetleri irtibat hattı aranarak işlem gerçekleştirilir. Sesli yanıt sisteminde kısaca “Kart Kapama” denilerek yönlendirileceğiniz birimden vadesiz hesap kartı kapatma talebinde bulunabilirsiniz. Bu işlemde hesap güvenliği için kısa bir güvenlik adımından geçersiniz.

Şubeden Banka kartı Kapatma

Kayıp çalıntı durumlarında kart kapama işlemi için uygun olmasa da tamamen hesap kapatma ve kart iptali için tercih edilecek yöntemlerden en uygunudur. Banka çalışma saatleri içerisinde şahsen başvuru yapılması gereken bu yöntemde, kimlik kartınızla giderek kolaylıkla kart kapatma talebinizi oluşturabilirsiniz.