Kredi ve Bankacılık İşlemleri

Yapı Kredi Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

18.08.2018
Yapı Kredi Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası müşterileri cebe havale ile ister banka müşterisi olsun ister olmasın diledikleri kişiye para gönderebilir üstelik karta gerek olmadan para çekebilirler. Para göndermenin en kolay ve hızlı yollarından biri olan Yapı Kredi Bankası cebe havale ile istediğiniz zaman istediğiniz yerden para gönderebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası cebe havale yapmak isteyen kişinin bankada vadesiz hesabı ve internet/mobil bankacılık kullanıcısı olması gerekir. Vadesiz hesabınız varsa bu hesaptan internet veya mobil şube kullanarak istediği zaman makul bir işlem ücreti ödeyerek kişinin cep telefonu numarasına hafta sonu dahil para gönderebilir.

Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası cebe havale işlemi sadece internet ve mobil şubeden aşağıdaki adımları uygulayarak yapabilirsiniz.

  1. İnternet/Mobil şube kullanıcı adı ve parola ile giriş yapılır
  2. Para Transferleri işlemi seçilir
  3. Cebe havale işlemi seçilir
  4. Alıcı TC. Kimlik numarası, cep telefon numarası ve gönderilecek tutar girilir
  5. Açılan ekranda bilgiler kontrol edilir
  6. Onay verilir

Cebe havale işlemi tamamlandıktan sonra alıcıya referans kodunun olduğu ücretsiz SMS gönderilir.

Cebe Havale Limiti

Yapı Kredi Bankası cebe havale için bazı şartlar bulunmaktadır. Bunlar; günlük en fazla 500 TL tutarında ve en fazla 2 kez işlem, haftalık en fazla 1.000 TL tutarında ve en fazla 4 kez işlem, aylık en fazla 1.500 TL tutarında ve en fazla 6 kez işlem yapılabilir. Ayrıca, 18 yaşından küçükler para göndermez ve ya para çekme işlemi yapamaz.

Cebe Havale İptali ve Çekilmeyen Para Ne Olur?

Yapı Kredi Bankası cebe havale yapıldıktan alıcının parayı 24 saat içerisinde çekmesi gerekmektedir. Eğer bu süre içerisinde para çekilmezse para gönderme işlemi otomatik iptal olur ve paranın iade işlemi başlar. İade işleminde alınan işlem ücreti iade edilmez. Yapı Kredi Bankası cebe havale işleminin hatalı yapılması durumunda veya para göndermekten vaz geçildiğinde işlemin iptal edilmesi mümkün değildir.

Cebe Havale Nasıl Çekilir?

Alıcı Yapı Kredi Bankası cebe para gönderme sonrası SMS ile referans numarasını aldıktan sonra 24 saat içinde herhangi bir Yapı Kredi Bankası ATM’sinden aşağıda verdiğimiz kartsız para çekme adımlarını uygulayarak parayı çekebilir. Cebe gönderilen paranın bir seferde tamamının çekilmesi gerekmektedir, parça parça çekme yapılamaz.

  1. ATM ana ekranda Kartsız İşlem tuşuna basılır
  2. Para çekme işlemi seçilir
  3. Cebe Havale Para Çekme işlemi seçilir
  4. TC Kimlik numarası, Telefon numarası, SMS ile gelen referans numarası ve cebe havale tam tutarı girilerek para çekilir.

Alıcı için, aynı TC kimlik ve cep telefonu numarası bazında cebe havale çekme limiti; günde en fazla 2 işlem toplam 500 TL, haftada 4 işlem toplam 1000 TL, ayda 6 işlem 1500 TL şeklindedir.

Yapı Kredi Bankası cebe havale SMS gelmediyse, cep telefonunun kullanıma açık olduğu, cep telefonunun mesaj kutusunda mesaj alabilecek boşluğun olduğu, cep telefonu hattının bağlantı problemi olmadığı ve sim kartında bloke bulunmadığı (sim kart değişikliği nedeniyle) kontrol edilmelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.