Yapı Kredi Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?
Yapı Kredi Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası müşterileri cebe havale ile ister banka müşterisi olsun ister olmasın diledikleri kişiye para gönderebilirler. Üstelik banka kartına gerek olmadan diledikleri zaman para çekebilirler. Para göndermenin en kolay ve hızlı yollarından biri olan bu yöntemin kullanmak isteyenler için Yapı Kredi Bankası cebe havale nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını derledik.

Yapı Kredi Bankası cebe havale göndermek isteyen kişinin bankada vadesiz hesabı ve internet/mobil bankacılık kullanıcısı olması gerekir. Vadesiz hesabınız varsa bu hesaptan internet veya mobil şubeyi kullanarak istediğiniz zaman kesilecek belirli bir işlem ücreti karşılığında kişinin cep telefonu numarasına hafta sonu dahil para gönderebilir.

Yapı Kredi Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası cebe havale işlemini internet ve mobil şubeden aşağıdaki adımları uygulayarak yapabilirsiniz.

  1. İnternet/Mobil şube kullanıcı adı ve parola ile giriş yapılır
  2. Para Transferleri işlemi seçilir
  3. Cebe havale işlemi seçilir
  4. Alıcı TC. Kimlik numarası, cep telefon numarası ve gönderilecek tutar girilir
  5. Açılan ekranda bilgiler kontrol edilir
  6. Onay verilir

Cebe havale işlemi tamamlandıktan sonra alıcıya referans kodunun olduğu ücretsiz SMS gönderilir.

Cebe Havale Limiti

Yapı Kredi Bankası cebe havale işlem limiti sınırlandırılmıştır. Buna göre; günlük en fazla 500 TL tutarında ve en fazla 2 kez işlem, haftalık en fazla 1.000 TL tutarında ve en fazla 4 kez işlem, aylık en fazla 1.500 TL tutarında ve en fazla 6 kez işlem yapılabilir. Ayrıca, 18 yaşından küçükler para göndermez ve ya para çekme işlemi yapamaz.

İlginizi Çekebilir: Ziraat Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Cebe Havale İptali ve Çekilmeyen Para Ne Olur?

Yapı Kredi Bankası cebe havale yapıldıktan alıcının parayı 24 saat içerisinde çekmesi gerekmektedir. Eğer bu süre içerisinde para çekilmezse para gönderme işlemi otomatik iptal olur ve paranın iade işlemi başlar. İade işleminde alınan işlem ücreti iade edilmez.

Havalenin hatalı yapılması veya para gönderiminden vaz geçilmesi durumun da Yapı Kredi Bankası cebe havale iptali mümkün değildir. Alıcının parayı çekmemesi durumunda iade gerçekleşir.

Yapı Kredi Cebe Havale Nasıl Çekilir?

Yapı Kredi cebe havale işlemi sonrası; alıcı SMS ile referans numarasını aldıktan sonra 24 saat içinde herhangi bir Yapı Kredi Bankası ATM’sinden, aşağıda verilen kartsız para çekme adımlarını uygulayarak parasını çekebilir. Cebe gönderilen paranın bir seferde tamamının çekilmesi gerekmektedir, parça parça çekme yapılamaz.

  1. ATM ana ekranda Kartsız İşlem tuşuna basılır
  2. Para çekme işlemi seçilir
  3. Cebe Havale Para Çekme işlemi seçilir
  4. TC Kimlik numarası, Telefon numarası, SMS ile gelen referans numarası ve cebe havale tam tutarı girilerek para çekilir.

Alıcı için, aynı TC kimlik ve cep telefonu numarası bazında cebe havale çekme limiti; günde en fazla 2 işlem toplam 500 TL, haftada 4 işlem toplam 1000 TL, ayda 6 işlem 1500 TL şeklindedir.

Yapı Kredi Bankası cebe havale SMS gelmediyse, cep telefonunun kullanıma açık olduğu, cep telefonunun mesaj kutusunda mesaj alabilecek boşluğun olduğu, cep telefonu hattının bağlantı problemi olmadığı ve sim kartında bloke bulunmadığı (sim kart değişikliği nedeniyle) kontrol edilmelidir.