Yapı Kredi Bankası Direkt Müşteri Temsilcisine Bağlanma

Yapı-Kredi-Bankası-Direkt-Müşteri-Temsilcisine-Bağlanma
Yapı-Kredi-Bankası-Direkt-Müşteri-Temsilcisine-Bağlanma

İletişim teknolojisinin gelişmesi sağladığı zaman avantajı nedeniyle banka müşterilerinin bankacılık işlemleri için şubeler harici bankacılık kanallarını tercih etmesine neden olmuştur. Genellikle bu tercih internet kullanma gereksinimi olmaması ve müşteri temsilcisi yardımıyla işlemlerin yapılabilmesi imkanı nedeniyle telefon bankacılığı yönünde olmuştur. Bu yönelme neticesinde artan yoğunluk nedeniyle bankalar direkt müşteri temsilcisine ulaşarak işlem imkanını kısıtlamış ve sesli yanıt sistemi yardımıyla işlemlerin yapılmasına geçmişlerdir. Bu durum direk müşteri temsilcisine bağlanmayı uzatmakta ve menüler arasında gezinerek dakikalarca zaman kaybedilmesine neden olmaktadır. Bu olumsuz durumdan kurtulmak isteyen Yapı kredi müşterileri için, Yapı Kredi Bankası direkt müşteri temsilcisine bağlanma yöntemi hakkında bilgi vereceğiz.

Yapı kredi bankası telefon bankacılığı sesli yanıt sistemi yardımıyla yapı kredi bankası müşterisi olunsun veya olunmasın hesap detayı, kredi kartı ödemesi ve hesaplar arası havale, döviz ve borsa gibi yatırım araçları hakkında bilgi gibi bankacılık işlemleri 7/24 yapılabilir. Bu hizmetlerden yararlanmak isteyen yapı kredi müşterilerinin sistemden daha hızlı yararlanmaları için “Tek Şifre” ve “Beni Tanı” uygulamaları geliştirilmiş ve müşterilerin kullanımına sunulmaktadır. Bu geliştirmeler müşterilerin telefon bankacılığı girişlerinde müşteriyi tanıyarak sesli işlem menüsüne geçişlerini hızlandırmaktadır. Bu giriş bilgilerinden herhangi birine sahip olmayan müşteriler ise çağrı merkezine bağlandıktan sonra TC kimlik numarası girmesi istenecek ve sonrasında işlem menüsüne bağlanmaları sağlanmaktadır. Bu nedenle herhangi bir telefon bankacılığı tanımlamanız yoksa kimlik numaranızın yanınızda olması gerekir.

Yapı kredi bankası müşteri temsilcisine direkt bağlanmak için öncelikli olarak telefon bankacılığı numarasının 444 0 444 / 0850 222 0 444 aranması gerekir. Sesli yanıt sistemine giriş yapıldıktan sonra ana işlem menüsü okunmaya başlar ve sırasıyla;

  • İngilizce için – 9
  • Kayıp-çalıntı kart ve şüpheli işlem bildirimleri için – 0
  • Kredi kartı işlemleri için – 1
  • Bankacılık işlemleri için – 2
  • Şifre işlemleri için – 3
  • İnternet ve mobil bankacılık işlemleri için – 4
  • Ürün, hizmet başvurusu ve başvurularınızla ilgili bilgi almak için – 5
  • Yapı kredi seyahat hattı ve diğer etkinliklerimiz – 6
  • Beni tanı işlemleri – 7
  • Ön ödemeli kart işlemleri – 8

İşlemleri okunur. Bu işlemlerin hiç birinde direkt müşteri temsilcisine bağlanma işlemi belirtilmemiştir. Ama siz müşteri temsilcisi ile görüşmek ve bir sorununuzu veya bir ürünle ilgili bilgi danışmak istiyorsunuz bu durumda ne yapacaksınız. Bunun için Yapı Kredi telefon bankacılığında iki temel işlem için direkt müşteri temsilcisine ulaşım imkanı verilmiştir. Bunlar günümüzün en çok kullanılan bankacılık işlemleri olan kredi kartı işlemleri ile vadeli hesap ve vadesiz hesap ile ilgili işlemleri kapsayan bankacılık işlemleridir. Görüşmek istenilen konu kredi kartlarıyla ilgili ise 1 numarası tuşlandıktan sonra açılan menüde kredi kartı işlemleri ile ilgili sesli yanıt sistemi devreye girer ve işlemleri okumaya başlar. En son okunan işlem Müşteri temsilcisine bağlan işlemidir. Bu sesli yanıt işlemlerini dinlemeden direk müşteri temsilcisine bağlanmak istiyorsanız ana işlem menüsünde iken önce 1 numarası tuşlamalı sonrasında 0 numarası tuşlanarak müşteri temsilcisine direkt bağlanılabilir. Görüşmek istenilen konu Bankacılık İşlemleriyle ilgili bir durum ise yapı kredi direkt müşteri temsilcisine bağlanma için ana işlem menüsünde iken önce 2 numarası tuşlanır ve sonrasında 0 numarası tuşlanarak yapı kredi müşteri temsilcisine direkt bağlanılır.

Telefon bankacılığı kullanılarak Yapı kredi direkt müşteri hizmetlerine bağlanma kayıp-çalıntı kart bildirimleri için uygun bir bankacılık kanalıdır. Ancak diğer bankacılık işlemlerinde müşteri hizmetlerinden yardım almak yerine sesli yanıt sistemini kullanarak işlem yapılması hızlılık açısından daha uygun bir tercih olacaktır.

Bir önceki Vadeli Hesap ile Vadesiz Hesap Arası Fark yazımızda, hesap türleri arasındaki fark hakkında bilgi verilmiştir.