Yapı Kredi Bankası Kartsız Para Çekme

Yapı Kredi Bankası Kartsız Para Çekme
Yapı Kredi Bankası Kartsız Para Çekme

Yapı Kredi Bankası birçok yeniliği de ilk uygulayan bankaları arasındadır. Özellikle de dijital bankacılık hizmetleriyle müşteri memnuniyeti açısından ön sıralarda yer almaktadır. Öncüsü olduğu hizmetlerden biri de, mobil teknoloji ile uyum sağlamış yeni nesil ATM’lerle sunduğu kartsız işlem yapma imkanıdır. Bunun için ister banka müşterisi olun ister olmayın Banka kartı gerekmeden Yapı Kredi Bankası kartsız para çekme hizmeti ile para çekebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası kartsız para çekme işlemi sadece banka müşterilerinin yararlanabileceği bir işlem değildir. Eğer bir Yapı Kredi müşterisi tarafından gönderilmiş bir havale varsa karta gerek duymadan kendi bilgilerinizle Yapı Kredi Bankası ATM’ lerinden para çekebilirsiniz. Bunun haricinde eğer banka müşterisiyseniz birçok alternatif yolla para çekebilirsiniz. Müşteri tarafından hangi yöntem tercih edilirse edilsin bankaların sağladığı bu avantaj sayesinde acil durumlarda karta gerek kalmadan para çekilebilecek veya para yatırılabilecektir. Bu da müşteriler tarafında zaman ve kolaylık sağlamaktadır. Bu noktada Yapı Kredi Bankası kartsız para çekme nasıl yapılır bunu ele alacağız.

Yapı Kredi Bankası Kartsız Para Çekme Adımları

Yapı Kredi bu noktada müşterilerine farklı birkaç seçenek sunmaktadır. Bunları ayrı ayrı ele alacak olursak kartsız para çekme yöntemleri şu şekildedir.

Yapı Kredi Bankası QR kod ile Para Çekme

Bu yöntem mobil cihazların gelişmesiyle ve artan mobil şube kullanımı neticesinde daha hızlı para çekme için sunulmuş bir hizmettir. Bunun için Yapı Kredi mobil bankacılık uygulamasının kullanılıyor ve bu uygulamanın yüklü olduğu bir mobil cihazın para çekme işleminde yanımızda olması gerekir. Bunlardan sonra aşağıdaki adımları uygulayarak QR kod ile para çekme yapılabilir.

 1. Mobil bankacılık uygulamasına giriş yapılır
 2. İşlem menüsünden para çekme işlemi seçilir
 3. QR kod ile para çekme seçilir
 4. Para çekilecek hesap ve tutar seçilir
 5. ATM’ ye gidilir
 6. ATM üzerindeki QR kod mobil bankacılık işleminde açılan kameraya okutulur
 7. Mobil cihazda belirlediğimiz tutar para haznesinden alınır.

Kartsız Para Çekme

Yapı Kredi banka kartı yanınızda değilse ve mobil şube kullanmıyorsanız hesap ve kimlik bilginizle kartsız para çekebilirsiniz. Bu işlem için yanınızda numarası banka sistemine kayıtlı cep telefonunuzun bulunması gerekir. Bunun gerekli olmasının nedeni, işlem sırasında girilmesi gereken güvenlik kodunun bu telefon numarasına gönderilecek olmasıdır. Gerekli bilgiler yanınızda varsa aşağıdaki adımlar yapılarak para çekme tamamlanır.

 1. ATM kartsız işlem menüsüne giriş yapılır
 2. Para çekme işlemi seçilir.
 3. TC kimlik numarası veya hesap numarası girilir.
 4. Doğrulama amaçlı sisteme kayıtlı telefon numarasına gönderilen şifre girilir.
 5. Hesap seçimi yapılır
 6. Tutar girilerek kartsız para çekme işlemi tamamlanır.

Yapı Kredi Bankası Cebe Havale Çekme

Yapı Kredi Bankası kartsız para çekme işlemi banka müşterileri veya banka müşterisi olmayanlar tarafından yapılabilecek bir işlemdir. Bu noktada banka müşterisi olmayanlar cebe havale ile kartsız para çekme yapabilirler. Yapı Kredi cebe havale ile gönderilen para çekme adımları aşağıdaki şekildedir.

 1. ATM kartsız işlemler menüsüne giriş yapılır
 2. Cebe Havale Para çekme işlemi seçilir
 3. TC kimlik numarası girilir
 4. Cep telefonuna  gelen referans kodu girilir.
 5. Cebe havale tutarı girilir ve tutar para haznesinden alınır.

Yapı Kredi Bankası Cebe havale nasıl yapılır hakkında bilgi veren yazımıza burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.