Yapı Kredi Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Yapı Kredi Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme
Yapı Kredi Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Kredi kullanımı her geçen gün değişen ihtiyaçlara bağlı olarak artan bir bankacılık ürünüdür. Günümüzde ihtiyaçlar için gereken paranın karşılanmasında tercih edilen öncelikli yöntemlerdendir. Bu değişimi iyi analiz eden Yapı Kredi Bankası tüketiciler için farklı ihtiyaç türlerine göre değişen faizlerde ve ödeme şartlarında kredi ürünlerini müşterilerin sunmaktadır. Tüketiciler için kredi başvurusu yapmak gelişen internet ve iletişim teknolojisiyle birlikte çok daha basit olmaktadır. Kredi ihtiyacı olan tüketiciler Yapı Kredi Bankası şubelerine gitmeden bankanın hizmet verdiği internet bankacılığı ve mobil bankacılık gibi dijital bankacılık kanalları kullanarak ya da cep telefonundan SMS ile rahatlıkla Yapı Kredi Bankası kredi başvuru yapabilirler.

Peki bu kadar basit olan Yapı Kredi Bankası kredi başvurusu nasıl yapılır? Bunun için birçok yöntem bulunmaktadır. Öncelikli olarak klasik yönteme değinmek gerekirse, şubeler aracılığı ile kredi başvurusu yapılabilir. Bunun için Yapı Kredi Bankası şubelerine şahsen kimlik fotokopisi ve gelir durumunuzu gösteren belge ile başvuru yapabilirsiniz. Şubedeki bireyse müşteri temsilcisinin yardımı ile kredi başvurunuz alınır. Diğer yöntem ise gelişen internet teknolojisi ile artan internet bankacılığı üzerinden kredi başvurusu yapılmasıdır. Bu başvuru işlemi için bankanın resmi internet sitesi olan www.yapikredi.com adresine giriş yapılır. Sitede yer alan işlem menülerinden başvuru işlemleri ve oradan da kredi başvuru işlemlerine girilerek tercih edilen kredi türüne başvuru işlemini gerçekleştirilebilir. Yapı Kredi Bankası mobil bankacılık üzerinden kredi başvurusu bankanın mobil uygulamasına giriş yapılır. Menülerden başvurular ve kredi başvuruları işlemleri seçilerek kredi başvurusu gerçekleştirilir. Bu iki işlemde de TC kimlik numarası ve telefon numarası gibi bilgilerin girilmesi istenecektir. Bahsedeceğimiz son yöntem cep telefonunda Yapı Kredi Bankası SMS ile kredi başvurusu olacak. Bunun için cep telefonunun SMS alanına kredi türü, TC kimlik numarası ve aylık gelir yazılarak 4411 e kısa mesaj gönderilerek kredi başvurusu yapılır.

Kredi başvurusu yaptık peki şimdi Yapı Kredi Bankası kredi başvuru sonucunu nasıl öğrenebiliriz? Şubeler harici yapılan kredi başvuru değerlendirmelerinde eğer bankanın bildirdiği size özel bir durum yoksa Kredi Kayıt Bürosu tarafından tutulan kredi notu esas alınarak değerlendirme yapılır ve ön değerlendirme sonucu 5-10 dakika gibi kısa bir sürede SMS olarak bildirilir. Değerlendirmenin olumlu olması durumunda istenen evraklar ile şubeye başvuru yapılması talep edilir. Bu durumda ya da şubelerden yapılan kredi başvurusu sonucunu öğrenmek için Yapı Kredi Bankası internet bankacılığı veya mobil bankacılık kanalları kullanılabilir ya da SMS ile sorgulama yapılır.

Yapı Kredi Bankası internet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulaması kullanıldığında sisteme giriş yapıldıktan sonra başvurular menüsünde yer alan “Başvuru İzleme”  işlemi kullanılarak yapılmış olan kredi başvurularının sonucu öğrenilebilir. Bu yöntemde 45 güne kadar olan işlemler görüntülenir.  SMS ile kredi başvuru sonucu öğrenmek için, cep telefonunun mesaj kısmına başvurusu yapılan kredi türü boşluk TC kimlik numarası yazılarak 4407 kısa mesaj gönderilerek Yapı Kredi Bankası kredi başvuru sorgulaması yapılmış olur.