Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı-Kredi-Bankası-Kredi-Kartı-Başvurusu-Nasıl-Yapılır
Yapı-Kredi-Bankası-Kredi-Kartı-Başvurusu-Nasıl-Yapılır

Yapı Kredi müşterilerine sunduğu kredi kartları ile avantajlı alışverişlerin yanı sıra istenildiğinde ihtiyaç durumunda nakit ihtiyacını karşılama imkanı sunmaktadır. Bu avantajlardan yararlanmak isteyen müşteriler için Yapı Kredi birçok farklı özellikte kredi kartını müşterilerine sunmuştur. Bu kredi kartları içerisinde müşterilerin en çok tercih ettiği Yapı Kredi World kredi kartıdır. Bir çok avantajı ve puan imkanı sunan Yapı Kredi World kredi kartı veya diğer özellikte bir kredi kartı sahibi olmak için bankanın hizmet verdiği platformlar üzerinden Yapı Kredi bankası kredi kartı başvurusu yapılabilir.

Başvuru işlemi için müşterilerin kullanılabilecekleri platformlardan ilki Yapı Kredi şubeleridir. Bu kanalı kullanarak başvuru yapacak olan kişinin gelirini gösteren maaş bordrosu ve nüfuz cüzdanı ile şubelerde hizmet veren bireysel müşteri temsilcisine başvuru yapması yeterli olmaktadır.

Yapı Kredi Word kredi kartı başvurusu için kullanılabilecek diğer yöntem bankanın resmi internet sitesidir. İnternet sitesine Buradan giriş yapılır. Burada istenen kimlik numarası, cep telefonu bilgisi ve güvenlik kodu girilerek bir sonraki kimlik bilgileri aşamasına geçilir. Bu aşamada istenen kimlik bilgileri girildikten sonra kredi kartı türünü seçme işlemi, gelir bilgisi girişi ve limit işlemleri yapılarak kredi kartı başvurusu internet üzerinden tamamlanmış olur. Bu başvuru sonrasında banka gerekli incelemeleri yaparak SMS ile verilen telefon numarasına başvuru sonucunu bildirir. Gerekli görmesi durumunda gelir belgesi ibrası isteyebilir.

Yapı Kredi bankası kredi kartı başvurusu için kullanılabilecek üçüncü yöntem bankanın çağrı merkezidir. Bu yöntemde Yapı Kredi çağrı merkezi 444 0 444 numaralı telefondan aranarak banka müşteri temsilcisi yardımıyla kredi kartı başvurusu yapıır. Banka bu başvuru sonrasında gelir belgesi ibraz etmenizi isteyebilir.

Yapı Kredi Word kredi kartı başvurusu için kullanılabilecek diğer bir yöntem ise SMS ile başvuru yöntemidir. Bu yöntem diğerlerine göre çok daha basittir. SMS ile başvuru işleminde cep telefonu mesaj kısmına WORLD boşluk TC kimlik numarası yazılarak 4421’ e mesaj gönderilmesi yeterli olmaktadır. Yapılan başvuru banka tarafından alınıp incelendikten sonra en kısa sürede olumlu veya olumsuz cevap bildirilir. Banka değerlendirme sonrasında sonrasın da gelir belgesi ibrazı talep edebilir.

Yapı Kredi bankası kredi kartı başvurusu hangi platform üzerinden yapılırsa yapılsın müşterinin gelir durumu ve kredi notu dikkate alınarak kredi kartı sonucu bildirilecektir. Eğer kredi notunuz düşükse kredi kartı başvurusu yapılmaması, kredi notunda iyileştirme yapıldıktan sonra başvuru yapılması uygun olur. Yapılan ve olumsuz sonuçlanan her başvuru kayıt bürosunda kayda alınır ve sonraki başvurularda bankalar tarafından dikkate alınmaktadır. Bu nedenle yetililer tarafından çok sık başvuru yapılmaması tavsiye edilir.