Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Limit Artırımı Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Limit Artırımı yöntemleri
Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Limit Artırımı Nasıl Yapılır

Yapı Kredi bankasının en çok tercih edilen finansman aracı olan World kredi kartı limitim artık yeterli değil diyorsanız; Yapı Kredi Bankası kredi kartı limit artırma başvurusu yapabilirsiniz. Müşterilerine sunduğu sınırsız bankacılık hizmetlerinden biri olan kredi kartı limit artırma başvurusu kanalları ve bu kanallara kullanılarak Yapı Kredi Bankası kredi kartı limit artırımı nasıl yapılır yazımızda bulabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma

Bilindiği üzere kredi kartları belirli bir tanımlı limit içerisinde borçlanarak ödeme yöntemlerinin başında gelmektedir. Kredi Kartınıza tanımlı olan üst limite kadar borçlanır ve sonrasında hesap kesim tarihinde mevcut güncel borç dikkate alınarak geri ödeme yapılan bir sürece sahiptir. Kartınıza tanımlanan bu üst limitin tutarı ise belirlenirken başta kredi notunuz olmak üzere geliriniz, birikimiz gibi maddi unsurlara bakılır. Ne kadar iyi kredi notuna ve gelire sahipseniz üst limitinizde o kadar yüksek olur. Peki, gelelim asıl konumuza ve tanımlanmış olan bu üst limiti değiştirmek için hangi bankacılık kanallarını kullanarak Yapı Kredi World kredi kartı limit artırımı yapılır.

İnternet şubesi kredi kartı limit artırımı: Online bankacılık kanalları kredi kartı limit artırımı başvurusu yapılabilecek kanallarındandır. Yapı Kredi internet şubesinden kredi kartı limit artımı için Kartlarım >> Kredi Kartları >> Limit İşlemleri >> Limit Artırma işlem adımlarını takip ederek başvuru yapılır. Yeni limit talebiniz uygun bulunması durumunda mesaj ile bilgilendirme yapılır ve yeni limitiniz anında tanımlanır.

Mobil şube kredi kartı limit artırımı: Dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden bankacılık işlemlerine imkan sağlayan mobil bankacılık üzerinden kredi kartı limit artırımı talebinde bulunabilirsiniz. Kartlarım >> Kredi kartları >> Limit Değişikliği işlem adımlarını takip ederek başvuru yapılır. Limit değişikliği uygun bulunması durumunda yeni limitiniz kartınıza anında tanımlanır.

SMS ile kredi kartı limit artırımı: kredi kartı limit artırımı için cep telefonundan kısa mesaj ile artırım imkanı da bulunmaktadır. Cep telefonunun kısa mesaj kısmına girdikten sonra “LIMIT” boşluk “Kredi Kartı Numarasının son 6 rakamı” boşluk “Aylık net gelirinizi4411’e mesaj göndererek başvuru yapabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri kredi kartı limit artırımı: Çağrı merkezini kullanarak kredi kartı limit artırım talebinde bulunmak için; Yapı Kredi müşteri hizmetleri numarasını 444 0 444’ü arayarak 1 – 2 – 1 tuşlarına bastıktan sonra ilgili menüde kredi kartı limit artırma talebi oluşturabilirsiniz.

Yukarıda işlem adımlarını verdiğimiz Yapı Kredi World kredi kartı limit artırımı yöntemlerini uygulayarak üst limitinizi artırabilir ve World ayrıcalıklarından yararlanmaya devam edebilirsiniz.