Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma
Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma,limit yükseltme.

Yapı Kredi Bankası Kredi kartı sahipleri birçok anlaşmalı firmada sunulan cazip avantajlar nedeniyle nakit para yerine kredi kartı kullanımını tercih etmektedir. İhtiyaçlar için belirli bir süre sonra Yapı Kredi Worldcard kredi kartı limiti yetmez hale gelir. Bu noktada sizlere Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Limit arttırma için hangi yoların kullanılacağını ve nasıl yapılacağını açıklayacağız.

Yapı Kredi bankası kredi kartı limiti konusunda alternatif birçok pratik yol bulunmaktadır. Eğer birden fazla Yapı Kredi Bankası kredi kartı sahibiyseniz,  sunulan müşteri limiti sayesinde kredi kartlarınızın limiti ile tek tek uğraşmaz size tanımlanan tek bir limit içerisinde kredi kartlarınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kredi kartı limiti yeterli olmayan müşteriler için Yapı Kredi Bankası alternatif birçok bankacılık kanalı ile limit arttırma talebi almaktadır. Ancak, limit yükseltme talebi yapılmadan önce sistemde bulunan Gelir beyanı ve iş/meslek bilgilerinin güncellenmesi gerekmektedir.

Yapı Kredi Mobil ve internet Şubesi ile Kredi Kartı limit arttırma

Gelişen teknoloji ile hayatımıza girmiş olan mobil ve internet şubesi diğer bankacılık işlemlerinde olduğu gibi kredi kartı limit arttırma işlemi için de tercih edilebilecek hızlı ve pratiktir bir yöntemdir. İstenirse bu kanallar üzerinden verilecek olan düzenli limit arttırma talebi ile kredi kartı limitinin ödeme performansına göre belirli dönemlerde otomatik arttırılması sağlanır.

Yapı kredi mobil şubeye giriş yapıldıktan sonra işlemler listesinden Kartlarım > Kredi Kartı Limit Değişikliği > Talep edilen limit girişi işlem adımları uygulanır talep iletilir.

Yapı Kredi bireysel internet şubesine giriş yapıldıktan sonra kartlarım > kart hizmetleri  > Limit işlemleri > Talep edilen limit işlem adımları takip edilerek Worldcard kredi kartı limit yükseltme talebi iletilir. Bu işlemler sonrası talep en kısa sürede değerlendirilerek limit değişikliği gerçekleştirilir.

Yapı Kredi Telefon Bankacılığı ile Kredi Kartı limit arttırma

Şubesiz bankacılık kanallarından bir diğeri olan Telefon Bankacılığı kredi kartı limit yükseltme talebi için kullanılacak bir diğer yöntemdir.  444 0 444 Yapı Kredi Müşteri hizmetlerini aradıktan sonra işlem menüsünden sırasıyla 1 – 2 – 1’ i tuşlayarak kredi kartı limit işlemlerine ulaşır, buradan uygun olan limit yükseltme talebinde seçimi yapılabilir.

Yapı Kredi Şubeleri ile Kredi Kartı limit arttırma

Yapı kredi şubeleri aracılığı ile kredi kartı limit arttırma talebi için en yakın şubeye gidilerek başvuru yapılabilir. Bunun için şubenin istediği güncel gelir beyanı ve iş-meslek bilgileri ile başvuru yapılarak kredi kartı arttırma talebinde bulunulur.

SMS ile Kredi Kartı limit arttırma

Yapı kredi bankası müşterileri isterlerse kısa mesaj göndererek limit arttırma talebinde bulunabilirler. Bu yöntemde için mesaj kısmına aralarında bir boşluk bırakarak büyük harfle LIMIT, kredi kartı numarasının son 6 hanesi ve aylık net gelir bilgileri yazılarak 4411’ e mesaj gönderilmesi gerekir.

Bu işlemde dikkate dilmesi gereken mesaj gönderilen telefon numarasının banka sistemde kayıtlı olan numara olmasıdır, farklı bir numaradan gönderilen talep dikkate alınmaz.