Yapı Kredi Bankası SIM Kart Bloke Kaldırma

Yapı Kredi Bankası SIM Kart Bloke Kaldırma
yapı kredi sim kart bloke kaldırma

Sim kartınızı 4.5G’ye uyumlu hale getirdiğinizde, numaranızı taşıdığınızda ya da farklı bir durumdan ötürü sim kartınızı değiştirmek durumunda kaldığınızda; bu durumda güvenliğiniz için tek kullanımlık şifre içeren Akıllı SMS’ler bloke edilir. Merak etmeyin, bu durumda kolayca yapabileceğiz Yapı kredi Bankası SIM kart bloke kaldırma yöntemleri sizler için hazırladık.

Yapı Kredi sim kart bloke işlemi, banka ile operatörlerin ortak çalışması neticesinde müşterilerin güvenliğini sağlamak ve daha güvenli hizmet verebilmek adına uyguladıkları bir işlemdir. Sim kart bloke işlemi aslında, internet bankacılığı ve mobil bankacılık girişleri için telefonumuza gönderilen akıllı SMS alımını geçici süreliğine durdurulmasıdır.

Uygulanan bu geçici sim kart blokeyi kaldırmak için; Yapı Kredi İnternet Şubesi, Yapı Kredi ATM’leri ya da Yapı Kredi Telefon Bankacılığı kanallarından herhangi birini tercih edebilirsiniz.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerinden SIM Kart Bloke Kaldırma

Akıllı SMS bloke olmuş bireysel müşteriler için bloke kaldırma yöntemlerinden biri Yapı Kredi Bankası Telefon Bankacılığını kullanmaktır.

444 0 444 / 0850 222 0 444 telefon numaralarından Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetleri aranarak sesli yanıt sistemi aracılığıyla akıllı SMS alma aktif edilir.

Bu işlem için izlenecek adımlar şu şekildedir: işlem menüsünde internet bankacılığı ve mobil bankacılık destek seçeneği seçilir, ardından SIM Bloke kaldırma işlemi tuşlanarak işlem kolaylıkla tamamlanır.

İnternet Şubesinden SIM kart bloke kaldırma

Akıllı SMS bloke kaldırma yöntemlerinden bir mobil şube veya internet şubesidir. İnternet/mobil şubeden sim kart bloke kaldırma için izlenecek adımlar aşağıdaki şekildedir.

  • Yapı Kredi İnternet Şubesine ekranına giriş yapılır.
  • Kullanıcı kodu / TCKN ve internet şubesi şifresi girişi yapılır.
  • SIM kart blokeli ise bu aşamada telefona akıllı SMS yerine bloke bildirim mesajı gelir ve internet şubesi ekranı sim kart bloke kaldırma adımına yönlendirilir.
  • Bu aşamada hesap güvenliği için belirli bilgilerin doldurulması istenir.
  • İşlem başarıyla tamamlandıktan sonra sim kart bloke kaldırılır, telefona gönderilen akıllı SMS ile internet şubesi girişi yapılır.

ATM ile SIM kart bloke kaldırma

Akıllı SMS almayı aktif etmek için kullanılabilecek son adım, birçok bölgede bulunan ve 24 saat hizmet veren banka ATM’leridir.

Banka ATM’sinden sim kart bloke kaldırma işlemi için izlenecek işlem adımlar şu şekildedir; Kullanıcı Başvuru İşlemleri > Kullanıcı İşlemleri > SIM Kart Bloke Kaldırma Akıllı SMS Numarası Onay > SIM Kart Bloke Kaldırma işlem adımını takip ederek Yapı Kredi Bankası sim kart bloke kaldırma işlemini tamamlayabilirsiniz.