Kredi ve Bankacılık İşlemleri

Yapı Kredi Bankası SIM Kart Bloke Kaldırma

25.02.2018
Yapı Kredi Bankası SIM Kart Bloke Kaldırma

SIM kart değiştirme operatörlerin sunduğu avantajlı kampanyalar nedeniyle çoğu müşteri tarafından yapılan bir işlemdir. Bankalar, operatörlerle ortak çalışarak müşterilerin güvenliğini sağlamak ve daha güvenli hizmet verebilmek adına sim kart değiştirdikten sonra internet bankacılığı ve mobil bankacılık işlemleri için akıllı SMS alımını geçici süreliğine kapatır. Yani, sim kart bloke işlemi uygulanır. Bu noktada, daha hızlı internet sunan 4.5 sim kart almış, numarasını faklı bir operatöre taşımız ya da yeni bir numara almış müşteriler için Yapı Kredi Bankası sim kart bloke kaldırma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanların hayatını kolaylaştırmak ve zaman tasarrufu sağlamak için birçok bankacılık hizmeti internet ve akıllı telefonlar üzerinden tüketicilere sunulmaktadır. Fakat bu değişim güvenlik açıklarını da beraberinde getirmiş ve bankaların daha güvenli hizmet için adımlar atmalarını gerektirmiştir. Bunun için bankalar sim kart değiştirme sonrasında güvenlik için operatörlerle birlikte çalışarak akıllı SMS’ leri bloke etmektedir. Uygulanan bu geçici blokeyi kaldırmak için; Yapı Kredi İnternet Şubesi, Yapı Kredi ATM’leri ya da Yapı Kredi Telefon Bankacılığı kanallarından herhangi birini tercih edebilirsiniz.

Yapı Kredi Telefon Bankacılığı ile SIM kart bloke kaldırma

Bu durumda olan müşteri için en hızlı Yapı Kredi Bankası Sim kart bloke kaldırma işlemi Yapı Kredi Bankası Telefon Bankacılığını aramaktır. Yapı Kredi Bireysel Telefon Bankacılığı 444 0 444 / 0850 222 0 444 numaralı telefondan aranarak Akıllı Telefon Bankacılığı arandığında sim kart bloke algılanır ve tek tuşla sim kart bloke kaldırma işlemi tamamlanır.

Sesli yanıt sisteminde sim kart bloke kaldırma için, işlem menüsünde internet bankacılığı ve mobil bankacılık destek seçeneği seçilir. Ardından SIM Bloke kaldırma işlemi tuşlanarak sim kart bloke kaldırma işlemi kolaylıkla yapılır.

Yapı Kredi İnternet Şubesi ile SIM kart bloke kaldırma

Gelişen internet teknolojisinin sağladığı avantajlardan olan internet şubesi sim kart bloke kaldırma işlem için kullanılabilecek diğer bir bankacılık kanalıdır. Bu kanalın tercih edilmesi durumunda aşağıdaki adımların takip edilmesi gerekir.

  • Yapı Kredi İnternet Şubesine ekranına giriş yapılır.
  • Kullanıcı kodu / TCKN ve internet şubesi şifresi girişi yapılır.
  • SIM kart blokeli ise bu aşamada telefona akıllı SMS yerine bloke bildirim mesajı gelir ve internet şubesi ekranı sim kart bloke kaldırma adımına yönlendirilir.
  • Bu aşamada hesap güvenliği için belirli bilgilerin doldurulması istenir.
  • İşlem başarıyla tamamlandıktan sonra sim kart bloke kaldırılır, telefona gönderilen akıllı SMS ile internet şubesi girişi yapılır.

Yapı Kredi ATM ile SIM kart bloke kaldırma

Yapı Kredi Bankasının birçok merkezde ve AVM’ ler de bulunan ATM’ leri aracılığıyla rahatlıkla sim kart bloke kaldırma işlemi yapılabilir. Bunun için en yakın ATM’ye gittikten sonra kart ile giriş yapıp; Kullanıcı Başvuru İşlemleri > Kullanıcı İşlemleri > SIM Kart Bloke Kaldırma Akıllı SMS Numarası Onay > SIM Kart Bloke Kaldırma işlem adımını takip ederek sim kart bloke kaldırma yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.