Yapı Kredi Bankası Vadesiz Hesap Kapatma Nasıl Yapılır

Yapı Kredi Vadesiz Hesap Kapatma ve işlem ücreti.
Yapı Kredi Bankası Vadesiz Hesap Kapatma

Yapı Kredi Bankası, vadesiz hesaplar başta olmak üzere birçok bankacılık ürünü ile müşterilerine hizmet vermektedir. Vadesiz hesap, kişilere birikimlerini güvenli bir yerde tutmalarını sağlamasının yanı sıra fatura ödemeleri, para transferi gibi birçok bankacılık işleminde kullanıla temel hesaptır.  Birden fazla hesabınızın varsa kullanılmadığınız vadesiz hesabınızı kapatmak isteyebilirsiniz. Bu durumda Yapı Kredi Bankası vadesiz hesap kapatma nasıl yapılır? Hangi bankacılık kanalları kullanılır sizlerle paylaştık.

Vadesiz kullanımı, çalışan maaşlarının banka hesapları üzerinden verilmeye başlanmasıyla birlikte artmıştır. Özellikle birden fazla iş değiştirmiş kişilerin birden çok bankada birçok vadesiz hesabı olabilir. Bu durumda ileride hesap işletim ücreti gibi istenmeyen bir durumla veya farklı işlemlerle karşılaşmamak için kullanmadığınız hesabınızı vadesiz hesap kapatma ücreti veya farklı bir masraf ödemeden kapatabilirsiniz.

Yapı Kredi Vadesiz Hesap Kapatma

Yapı Kredi vadesiz banka hesabı kapatma işlemi yapabilmeniz için hesap sahibi olmanız gerekir. Eğer hesap sizin adınıza ise işleminizi sizinle paylaşacağımız yollardan birini uygulayarak kapatma ücreti ödemeden kolaylıkla yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır

İnternet Bankacılığı ile Hesap Kapatma

Yapı Kredi Bankası hesap kapatma işlemini online bankacılık kullanıcı adınız ve şifreniz varsa internet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulamasını kullanarak dilediğiniz zaman yapabilirsiniz. İnternet veya mobil bankacılığa giriş yaptıktan sonra;

  • Hesaplarım > Vadesiz Hesaplarım > Diğer işlemler > Hesap Kapatma Talebi

İşlem adımlarını takip ederek işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Telefon Bankacılığı ile Vadesiz Hesap kapatma

Diğer yöntem Yapı Kredi Bankası telefon bankacılığı kullanmaktır. 444 0 44 veya 0850 222 0 444 numaralı telefonlardan müşteri hizmetlerini aradıktan sonra sesli yanıt sisteminden “Hesap Kapama” denilerek işlem için ilgili birime yönlendirilirsiniz. Burada yapılacak kısa güvenlik adımından sonra Yapı Kredi vadesiz banka hesabı kapatma talebinizi oluşturabilirsiniz.

Şubeden Hesap Kapatma

Gelişen teknoloji ve dijital platformlar nedeniyle artık fazla tercih edilmeyen Şubeler bu işlemi yapabileceğiniz diğer bir kanaldır. Şubeye şahsen dolduracağınız hesap kapatma dilekçesiyle başvurarak hesap kapatma ücreti ödemeden işleminizi yapabilirsiniz.

Yukarıda belirttiğimiz işlem adımları tüm maaş hesabı, vadesiz döviz hesabı veya vadesiz yatırım hesapları için geçerlidir.

Hesap Sahibi Vefat Etmişse Hesap Kapatma

Vadesiz banka hesabı sahibi vefat etmişse, yasal mirasçıların veya resmi vekalet verilmiş kişinin ölüm belgesiyle birlikte Yapı Kredi şubesine başvurması gerekir. Durumun uygunluğuna göre ek belge talep edilmezse vadesiz banka hesabı kapatma işlemi gerçekleştirilir.