Yapı Kredi Mobil Ödeme Nedir, Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Mobil Ödeme Nedir, Nasıl Yapılır
Yapı Kredi Mobil Ödeme Nedir, Nasıl Yapılır

Akıllı telefonların kullanımının artmasıyla birlikte bankacılık işlemleri dijitale kaymış ve hayatımızı hiç olmadığı kadar kolaylaştırmıştır. Eski dönemlerde kısacık bir bankacılık işlemi için şubelerde saatlerce sıra beklerken şimdi bu işlemi dijital bankacılık sayesinde istediğimiz yerden, istediğimiz zaman halledebiliyoruz. Bu değişimi olumlu kullanan Yapı Kredi Bankası yaptıklarıyla sınırlı kalmayıp müşterileri için daha fazla ne yapabilirim çabası içinde olmuştur. Bu noktada geliştirdiği Yapı Kredi Bankası mobil ödeme uygulaması ile kredi kartı yanınızda olmasa da yanımızdan ayırmadığımız akıllı telefonlar aracılığı ile ödeme imkanını sunmaya başlamıştır. Peki, bu Yapı Kredi Bankası mobil ödeme nedir ve nasıl kullanılır?

 Yapı Kredi Mobil Ödeme Nedir?

Yapı Kredi Mobil Ödeme,  Android işletim sistemli cihazlar için sunduğu Yapı Kredi Cüzdan uygulamasının yanı sıra insanların hayatını daha da kolaylaştırmak ve işlemleri hızlandırmak adına müşterilerine sunduğu ödeme yöntemidir. Bu uygulamada kartınız yanınızda olsun ya da olmasın kartınıza gerek olmadan Akıllı Telefonunuz ile ödeme yapabilirsiniz. Üstelik herhangi bir üst limit sınırlaması da bulunmamaktadır. Bu uygulamada önemli olan NFC özelliğine sahip bir Android işletim sistemi olan akıllı telefonunuzun olması ve kullanmak istediğiniz kredi kartının Mobil ödeme özelliğinin aktif olmasıdır. Bu iki temel unsuru sağlıyorsanız rahatlıkla Adios, WorldCard gibi Yapı Kredi kredi kartlarında Mobil Ödeme özelliği kullanılabilir.

Yapı Kredi Mobil Ödeme Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi mobil ödeme uygulamasından yararlanabilmek için akıllı telefonunuzun Android işletim sistemine sahip olması ve telefonunuzun NFC özelliğinin bulunuyor olması gerekir. Son dönem akıllı telefonların hepsinde NFC özelliği yer almaktadır. Bu durumda Yapı Kredi Mobil ödeme adımları aşağıdaki şekilde yapılır.

  • Öncelikli olarak Akıllı telefonunuza Yapı Kredi mobil uygulamaları olan Yapı Kredi Mobil veya Yapı Kredi Cüzdan uygulamalarından herhangi birini yüklemeniz gerekir. Eğer, bu uygulamalardan biri yüklü değilse Google Play’ den bu uygulamayı indirerek telefonunuza kurabilirsiniz.
  • Akıllı Telefonun bağlantılar kısmında yer alan NFC özelliği aktif duruma getirin.
  • Yapı Kredi Mobil uygulama ile kredi kartı mobil ödeme açmak için, Yapı Kredi Mobil uygulamasına girerek “Kartlar” menüsü altında yer alan “Mobil Ödeme” işleminden hangi kartınızın mobil ödemeye açmak istiyorsanız o kartın altında yer alan “Mobil Ödeme” seçeneğini aktif hale getirin.
  • Yapı Kredi Cüzdan uygulaması için, uygulamaya giriş yaptıktan sonra “Mobil Ödeme”  menüsünden öncelikli kredi kartınızı seçerek bu kart mobil ödemeye açabilirsiniz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra Yapı Kredi mobil ödeme işlemi kullanıma hazırdır. Sonrasında ödeme sırasında akıllı telefonunuzu uyandırarak (bir tuşa basarak )temassız özelliğe sahip POS cihazına yaklaştırarak ödemenizi yapabilirsiniz. Yapacağınız Yapı Kredi Mobil ödeme işleminde 90 TL ye kadar yapılan ödemelerde şifresiz işlem yapılırken 90 TL üzeri işlemlerde şifre kullanımı istenecektir.