Ziraat Bankası 6 Ay Sonra Ödemeli Kredi Başvurusu 2020

Ziraat bankası 6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi başvurusu ve şartları
Ziraat Bankasi 6 Ay Sonra Odemeli Kredi Basvurusu

Ziraat Bankası korona virüs tedbirleri kapsamında ihtiyacı olanlar için altı ay ödemesiz destek kredisi imkanı sunmaya başladı. Ziraat Bankası 6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır? Ziraat Bankası 6 ay ödemesiz kredi şartı nedir? Ziraat Bankası 6 ay sonra ödemeli kredi başvuru sorgulama gibi soruların yanıtını merak ediyorsanız. Tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

COVID-19 salgın tedbirleri kapsamında Ziraat Bankası tarafından “Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi” Nisan 1 itibariyle verilmeye başlandı. 5.000 TL– 7.500 TL ve 10.000 TL düşük faizli 6 ay geri ödemesiz ve 36 ay vadeli kredi kampanyasına yoğun bir ilgi gösterilmekte.

Ziraat Bankası 6 Ay Sonra Ödemeli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası tarafından Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi başvuru detaylarıyla ilgili yapılan açıklamaya göre, kredi başvuruları öncelikli olarak internet şube veya Ziraat mobil şube üzerinden yapılabilmektedir. İstenirse banka şubelerinden de yapılabilen kredi başvurusu için banka yetkilileri, salgın riski nedeniyle zorunlu olmadıkça şubeye gidilmemesini önermektedir.

Banka müşterisi olunsun olunmasın herkesin başvuracağı destek kredisine internet şubesinden https://www.ziraatbank.com.tr adresinden ulaşarak başvuru yapabilirsiniz.

Banka kartınız varsa Ziraat mobil uygulamasından veya internet şubesinden “Başvurular-Başvuru Takip-Ürün Başvuruları” adımlarını takip ederek kredinizi onaylayarak anında kullanabilirsiniz.

Banka kartınız veya şifreniz yoksa kredinizi kullanmak için burayı tıklayınız.

Onaylanan kredinizi ATM’lerden kartınız yoksa kartsız işlemleri kullanarak anında çekebilirsiniz.

Kredi Başvurum Hangi Aşamada

Ziraat Bankası 6 ay ertelemeli kredi başvuru durumunuzu Ziraat mobilden “Başvurular-Başvuru Takip-Ürün Başvuruları” adımlarını takip ederek sorgulayabilirsiniz. Kartı ve şifresi olmayanlar İnternet şubesinden https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/ihtiyac-destek-kredisi-kullandirim adresinden gerekli bilgileri doldurarak sorgulama yapabilirler. Kredi başvurusu sonuçlananlara kısa mesaj ile bilgilendirme gelmektedir.

Ziraat Bankası 6 Ay Ödemesiz Kredi Şartı Ne?

Ziraat Bankası bireysel temel ihtiyaç destek kredisi için temel şart hane halkı geliri aylık 5 bin TL ve altında olan ücretliler, asgari ücretliler, emekliler, serbest meslek mensupları ve diğer orta ve düşük gelir grubunda yer alanlar başvurabilirler. Başvurular 1 Nisan itibariyle başlamıştır.

Kredi Geri Ödemeleri Nasıl Olacak?

Temel ihtiyaçların finanse edilmesi amacıyla sunulan destek kredisi için belirtilen genel şartlar ve ödeme tablosu şu şekildedir.

  • 10.000,-TL’ye kadar,
  • 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 ay vadeli,
  • Aylık Eşit Taksitli.

Örnek Ödeme Tablosu ;

10 bin TL için; İlk 6 ay geri ödeme yok, sonrasında 30 ay boyunca her ay 376 TL ödeme.
7 bin 500 TL için; ilk 6 ay geri ödeme yok, sonrasında 30 ay boyunca her ay 282 TL ödeme.
5 bin TL için; ilk ay 6 ay geri ödene yok, sonrasında 30 ay boyunca her ay 188 TL ödeme.