Ziraat Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti

Ziraat-Bankası-ATM-Günlük-Para-Çekme-Limiti
Ziraat-Bankası-ATM-Günlük-Para-Çekme-Limiti

ATM’ler günümüzde en çok kullanılan bankacılık kanallarındandır. Özellikle de para çekme ve para yatırma işlemleri için herkes ATM’leri tercih etmektedir. Bu nedenle bankalar para ekme ve para yatırma işlemleri için hem güvenlik hemde eşit kullanım imkanı sunmak adına günlük işlem limiti getirmiştir. Yazımızda ülkemizin en fazla müşteriye sahip bankası olan Ziraat Bankası ATM günlük para çekme limiti 2018 yılı için ne kadardır bilgi vereceğiz.

Ziraat Bankası günlük para çekme limiti gece 12.00 itibari ile başlar ve 23:59 ‘a adar 24 saatlik dilim için geçerlidir. Bu saatler içerisinde bankanın belirlediği tutara kadar ATM ‘den para çekilmesine müsaade edilir. Bu günlük para çekme limiti bankadan bankaya ve müşteri statüsüne göre değişiklik gösterir. Bunun yanında bazı bankalar ek ücret karşılığı para çekme limitini artırırlar.

Ziraat Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti paracard sahibi müşterilerinin nakit çekmeleri yanı sıra kredi kartı nakit avans çekme ve cebe havale işlemleri içinde geçerli olan ATM limitidir. Bankaların nakit çekim limiti bankamatik kapasitesine göre belirledikleri bir limit olarak gözükse de banka müşterisinin yer aldığı müşteri grubuna göre farklılık gösteren tutarlarda limit tanımlanabilir.

Ziraat Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti günlük 1.500 TL olarak belirlenmiştir. Ziraat Bankası günlük para çekme limiti arttırma durumunda 10-15 TL arası bir ödeme ile ekstra 1.500 TL ek para çekilebilir.

Ziraat Bankası bankamatiklerden çekmek için müşterinin Ziraat Bankası bankamatik kart veya Kredi kartı sahibi olunmasına gerek yoktur, bunun yanında gelişen akıllı telefon uygulamaları sayesinde cebe havale işlemi veya Ziraat Bankası kartsız para çekme işlemi kullanılarak da ATM’den para çekilebilir.

Diğer bankaların ATM günlük para çekme limitlerini öğrenmek için ATM Para Çekme Limiti yazımızı inceleyebilirsiniz.