Kredi ve Bankacılık İşlemleri

Ziraat Bankası ATM Para Çekme Limiti

11.04.2020
Ziraat Bankası ATM Para Çekme Limiti

Ziraat Bankası müşterileri ATM’lerden para çekmek istediklerinde belirli bir limit kadar günlük para çekebilirler. Ziraat Bankası ATM para çekme limiti 2020 yılı için nedir? Bir kişi günlük en fazla ne kadar para çekebilir sorularının yanıtlarını sizler için hazırladık.

Ziraat Bankası ülkemizdeki kamu bankası olarak hizmet vermekte olup, emeklilerden öğrencilere kadar birçok farklı müşteri grubuna hizmet vermektedir.  Bu müşteriler için en cazip para çekme kanalı ATM’ler olup, ATM’ler den para çekme ve para yatırma işlemlerinin yanı sıra birçok farklı bankacılık işlemi de yapabilirler.

2020 yılı Mart ayı itibariyle ülkemizde de görünmeye başlayan Korona virüs salgını sonrası bankalar karşı önlem paketleri açıkladılar. Bunlardan biride ATM günlük para çekme limitlerinin değiştirilmesi oldu. Bu kapsamda, Ziraat Bankası ATM para çekme limiti yükseltildi ve müşterilerin tek seferde daha fazla para çekerek karantina günlerinde maddi sıkıntı yaşamamaları ve evde kalmalarına destek olmaktadır.

Ziraat Bankası ATM Para Çekme Limiti

Ziraat Bankası ATM para çekme limiti, salgın sonrası açıklana destek paketiyle müşterilerin sık sık ATM’ye gelerek para çekmelerini önlemek, dış ortamla temasını en aza indirmek amacıyla ATM’den günlük para çekme limiti 5.000 TL olarak belirlendi.

Böylelikle Ziraat Bankası hesabınızdan parakart ile çekilebilecek ATM para çekme limiti 1.500 TL’den 5 bin TL ye yükseltilmiş oldu. Bu durum şuan için salgın önlemleri kapsamında geçici süreliğine alınmış bir karar olarak gözükmektedir. Sonrasında bankanın güvenlik nedenleriyle eski günlük para çekme limitine dönem ihtimali yüksektir.

Verdiğimiz günlük para çekme limiti kartlı işlemler için geçerlidir. Kartsız işlemleri kullanarak para çekmek isteyenler için ise, Ziraat QR kod ile para çekme limiti 1.500 TL olarak uygulanmaya devam etmektedir.

Ziraat Bankası ATM para çekme limiti geçici süreliğine 5 bin TL olarak uygulandığını belirtmiştik. Bu limit her gün sonunda gece yarısı sıfırlanır. Günlük para çekme limiti yeterli olmayanlar gece yarısından bir iki dakika önce o günün limitini çekebilir, bekleyerek diğer güne geçtikten sonra o günün limitini çekerek günlük para çekme limiti artırma yapabilirler.

Tüm Bankaların ATM Para Çekme Limiti 2020

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.