Ziraat Bankası ATM Para Çekme Limiti

Ziraat bankası ATM para çekme limiti 2020
ziraat bankası atm para çekme limiti

Ziraat Bankası Korona virüsle mücadele kapsamında aldığı ilk tedbirlerini açıkladı. Banka şubesine gitmeden daha fazla para çekilebilmesi için Ziraat Bankası ATM para çekme limiti artırıldı. Alınan bu tedbirle ihtiyaçlarınız için bir seferde daha fazla para çekebileceksiniz.

Ziraat Bankası dijital bankacılık kanalları olmak üzere birçok bankacılık kanalından, emeklilerden öğrencilere kadar birçok farklı müşteri grubuna hizmet vermektedir. İnternet bankacılığı kullanımı her geçen gün artsa da para çekme için en cazip kanal ATM’lerdir. Ziraat ATM’lerinden den para çekme ve para yatırma işlemlerinin yanı sıra birçok farklı bankacılık işlemi de yapabilirsiniz.

Mart ayı itibariyle ülkemizde görünmeye başlayan Korona virüs salgını sonrası bankalar önlem paketleri açıkladılar. Alınacak en önemli tedbir çok elzem olmadıkça dışarıya çıkmamak ve işlemlerimizi mümkün olduğunca dijital bankacılık kanallarından yapmaya özen gösterilmelidir. Gelelim konumuza ve Ziraat Bankası ATM’lerinden günlük para çekme limitlerine.

Ziraat Bankası ATM Para Çekme Limiti

Para çekme limiti, salgın sonrası açıklanan önlem paketiyle müşterilerin bir seferde daha fazla para çekmelerini sağlamak, dış ortamla temasını en aza indirmek amacıyla Ziraat Bankası günlük para çekme limiti 5.000 TL olarak belirlendi.

İlginizi Çekebilir: Bankaların Günlük Para Çekme Limitleri

Böylelikle Ziraat Bankası hesabınızdan parakart ile çekilebilecek ATM para çekme limiti 1.500 TL’den 5 bin TL ye yükseltilmiş oldu. Bu durum şuan için salgın önlemleri kapsamında geçici süreliğine alınmış bir karar olarak gözükmektedir. Sonrasında bankanın güvenlik nedenleriyle eski günlük para çekme limitine dönem ihtimali yüksektir.

Verdiğimiz günlük para çekme limiti kartlı işlemler için geçerlidir. Diğer para çekme yöntemlerinde bir değişiklik yapılmadı. Kartsız işlemleri kullanarak para çekmek, Ziraat QR kod ile para çekme limiti 1.500 TL olarak uygulanmaya devam etmektedir.

Ziraat Bankası para çekme limiti geçici süreliğine 5 bin TL olarak uygulandığını belirtmiştik. Bu limit her gün sonunda gece yarısı sıfırlanır. Günlük para çekme limiti yeterli olmayanlar gece yarısından bir iki dakika önce o günün limitini çekebilir, bekleyerek diğer güne geçtikten sonra o günün limitini çekerek günlük para çekme limiti artırma yapabilirler.