Ziraat Bankası Çalışma Saatleri

Ziraat-Bankası-Çalışma-Saatleri
Ziraat-Bankası-Çalışma-Saatleri

En büyük kamu bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankası ülkemizin en çok bilinen bankasıdır. Şube yapılanması ile ülkenin her tarafına hizmet götürmüş önemli bankalarındandır. Kamu bankası olma özelliğinin yanında müşteri memnuniyetini kendine misyon olarak seçmiş ve başarılı bir şekilde uygulamaktadır. Bu misyonu ile Ziraat Bankası şubeleri aracılığı ile verdiği hizmetle yetinmemiş gelişen teknolojiye kullanarak bankacılık hizmetlerini dijital bankacılık platformu üzerinden de vermeyi başarmıştır. Ziraat Bankası internet kullanımının artmasına bağlı olarak vermiş olduğu birçok bankacılık hizmetini internet ve mobil bankacılık kanalları üzerinden vermektedir.

Ziraat Bankası dijital bankacılık ve ATM hizmetlerinde 7/24 hizmet verirken şubeleri için piyasa koşul ve şatlarını dikkate alarak çalışma saatleri belirlemiştir. Ziraat Bankası çalışma saatleri içerisinde şubeleri aracılığı ile tüm bankacılık hizmetlerini vermektedir.

Ziraat Bankası çalışma saatleri sadece şube kullanan müşterileri için dikkate alınması gereken bir konu değildir. Dijital bankacılık kanalları üzerinden işlem yapılan ve kontrol ve onay gerektiren bankacılık işlemlerinden olan EFT, kredi gibi bankacılık hizmetleri içinde dikkate alınan bir unsurdur. Bunun haricinde hesaba para yatırma, hesaptan para çekme, hesaba havale gibi bankacılık işlemleri ATM, mobil bankacılık ve internet bankacılığı kullanılarak çalışma saatleri dışında işlem yapılabilir.

Ziraat Bankası çalışma saatleri aşağıdaki şekildedir.

Ziraat Bankası çalışma günleri finans sektöründeki diğer bankalarda olduğu gibi Pazartesi Cuma günleri arasıdır hafta içi her gün, resmi tatiller harici hizmet vermektedir. Ziraat Bankası hafta sonu, Cumartesi ve Pazar günleri çalışmamaktadır.

Ziraat Bankası öğle tatili 12.30 ile 13.30 arası uygulanır.

Ziraat Bankası açılış saati sabah 09.00.

Ziraat Bankası kapanış saati 17.30.

 

Diğer banka çalışma saatleri ile ilgili yazımıza Buradan ulaşabilirsiniz.