Ziraat Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?
Ziraat Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Gelişen teknolojiyle birlikte bankada hesabı olamayanlara para göndermenin en kolay ve hızlı yolu cebe havaledir. Ziraat Bankası Cepbank cebe havale ile şubeye gitmeye gerek kalmadan, zaman sınırlaması olmadan rahat ve kolay bir şekilde dijital ortamdan para gönderebilirler.  Yazımızda Ziraat Bankası cebe havale nasıl yapılır, cebe havale iptali ve Ziraat Bankası cebe havale çekme konusunda bilgi vereceğiz..

Ziraat Bankası cebe havale yapacak kişinin bankada vadesiz hesabı ve Cepbank kullanıcısı olması gerekir. Bankadaki bu hesabı üzerinden Cepbank kullanarak istediği zaman uygun bir işlem ücreti ödeyerek kişinin cep telefonu numarasına hafta sonu dahil para gönderebilir.

Ziraat Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası cebe havale işlemi sadece mobil bankacılık uygulaması Ziraat Bankası Cepbank üzerinden aşağıdaki adımları uygulayarak yapılabilir.

 1. Mobil bankacılık kullanıcı adı ve parola ile giriş yapılır
 2. Para Transferleri işlemi seçilir
 3. Havale işlemi seçilir
 4. Cebe havale işlemi seçilir
 5. Açılan ekranda alıcı TC. Kimlik numarası, cep telefon numarası ve gönderilecek tutar girilir
 6. Açılan ekranda bilgiler kontrol edilir
 7. Onay verilir

İlginizi Çekebilir: Yapı Kredi Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Cebe Havale Şartları

Ziraat Bankası cebe havale işlemi için bazı şartlar bulunmaktadır. Buna göre; günlük en fazla 500 TL tutarında ve en fazla 2 kez işlem, haftalık en fazla 1.000 TL tutarında ve en fazla 4 kez işlem, aylık en fazla 1.500 TL tutarında ve en fazla 6 kez işlem yapılabilir. Ayrıca, 18 yaşından küçükler para göndermez ve ya para çekme işlemi yapamaz.

Ziraat Bankası Cebe Havale İptali ve Çekilmeyen Para Ne Olur?

Ziraat Bankası cebe havale yapıldıktan sonra birkaç dakika sonra para çekilebilir. Alıcının Gönderilen parayı 24 saat içerisinde çekmesi gerekir. Eğer bu süre içerisinde alıcı parayı çekmezse işlem otomatik iptal olur ve gönderilen paranın iade işlemi başlar. Ziraat Bankası Cebe havale işleminin hatalı yapılması durumunda veya para göndermekten vaz geçildiğinde işlemin iptal edilmesi mümkün değildir.

Cebe Havale Nasıl Çekilir?

Ziraat Bankası Cebe Havale yapılırken girilen telefon numarasına işlem sonrası referans numarasını içeren bir SMS gelir. Alıcı bu SMS’yi aldıktan sonra 24 saat içinde herhangi bir Ziraat Bankası ATM’sinden aşağıdaki adımları uygulayarak parayı çekebilir. Cebe havale edilen tutarın bir seferde çekilmesi gerekmektedir, parça parça çekme yapılamaz.

 1. ATM ana ekranda Kartsız İşlem tuşuna basılır
 2. Para çekme işlemi seçilir
 3. Cebe Havale Para Çekme işlemi seçilir
 4. TC Kimlik numarası, Telefon numarası, SMS ile gelen referans numarası ve cebe havale tam tutarı girilerek para çekilir.

Eğer, Ziraat Bankası cebe havale SMS gelmediyse cep telefonunun kullanıma açık olduğu, cep telefonunun mesaj kutusunda mesaj alabilecek boşluğun olduğu, cep telefonu hattının bağlantı problemi olmadığı ve sim kartında bloke bulunmadığı (sim kart değişikliği nedeniyle) kontrol edilmelidir.