Ziraat Bankasından Çiftçi Kredisi

Ziraat Bankasından Çiftçi Kredisi
Ziraat Bankasından Çiftçi Kredisi

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte tarım ve hayvancılıkla uğraşanlar için cazip fırsatlarla kredi imkanlarının sunulmaya başlanmıştır. Bu ayarda devlet destekli hibe kredilerinin yanı sıra bankalar da uygun kredi fırsatları sunmaktadır. Bu konuda amacı tarım ve hayvancılıkla uğraşanlara destek sağlamak olan Ziraat Bankası, sunduğu cazip tarım kredisi imkanlarıyla sektörde öncü durumdadır. Bu dönemde desteğe ihtiyacı olanlar için; Ziraat Bankası çiftçi kredisi için gerekli belgeler ve kredi başvuru şartlarını sizler için hazırladık.

Ziraat Bankası tarım kredileri ile her zaman çiftçilerin yanında olmuştur. Günün durum ve şartlarına göre çiftçilerin ihtiyaçlarına karşılayacak kredi çeşitlerini sunan Ziraat Bankası,

  • Ekipman ve traktör ihtiyacı olanlar için Tarımsal Mekanizasyon Kredisi,
  • Yetiştiricilik yapacaklar için uzun vadeli Taksitli Tarım Destek Kredisi,
  • Hayallerini büyütmek isteyen gençler için devlet destekli Genç Çiftçi Kredisi
  • Devlet Destekli Tarım Sigortaları

Bu ürünler gibi birçok kredi çeşidini Tarım Kredileri olarak sunmaktadır.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi Başvuru Şartları

Çiftçilere sunduğu uygun faizli kredi ve devlet destekli sıfır faizli çiftçi kredisi imkanlarından yararlanabilmek için gereken en temel şart çiftçi belgenizin olmasıdır. ÇKS belgesi olarak bilinen bu belge kredi başvurusu için olmazsa olmazdır. Peki, ÇKS belgeniz yok ve çiftçilikle uğraşıyorsanız ne yapacaksınız? Öncelikli olarak bu belgeyi çıkartmanız gerekmektedir. Bunun için bağlı olduğunuz Tarım Müdürlüklerinden ÇKS belgesini çıkartabilirsiniz. Belgeyi aldıktan sonra tarım kredisi başvurusu için herhangi bir engeliniz kalmadı, aşağıda vereceğimiz kredi başvuru evraklarını tamamlayarak kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi için Gerekli Belgeler

  • Nüfus cüzdanı.
  • Çiftçi belgesi / ÇKS Belgesi.
  • Tarım alanına dair çiftçiye ait tapu, kira kontratı vb. belge.
  • Krediye karşı gösterilecek teminatla ilgili evraklar.
  • Faaliyet gösterildiğine dair son 3 yıla ait bilanço ve gelir tablosu

Bu belgeler çiftçi kredisi için istenen belgelerdir. Bu belgeler tamamlanarak Ziraat Bankası şubelerinden kredi başvurusu yapılabilir.