Ziraat Bankası EFT Saati

Ziraat Bankası EFT Saati
Ziraat Bankası EFT Saati

Ziraat Bankası, Varlık Fonu AŞ’ ye devredilmiş devlet bankaları arasında yer almaktadır. Ziraat Bankası müşterilerine birçok bankacılık kanalı aracılığı ile müşterilerine güvenli ve hızlı hizmet vermektedir. Günümüzde en çok yapılan bankacılık işlemi olan para transferi Ziraat Bankasının bankacılık kanalları aracılığı ile sunduğu hizmetlerindendir. Farklı bir baka hesabına para transferi olan EFT işlemi bankanın tüm kanalları aracılığı ile yapılabilmektedir. Ayrıca ödemeler gibi planlı para transfer işlemleri için bankadaki mevcut hesabımızdan veya kredi kartları üzerinden otomatik EFT talimatı Ziraat Bankasının verdiği bankacılık hizmetleri arasında yer almaktadır. EFT farklı banka hesapları arası işlem olması, bu işlemin banka onayı ile işleme alınmasını mecburi kılmıştır. Buda bankaları çalışma saatleri içerisinde müşterileri için EFT saatleri belirlemesine neden olmuştur. Bankalar EFT saatleri içerisinde yapılan EFT işlemini aynı gün karşı hesaba transfer etmektedir.

Ziraat Bankasının müşterilerine EFT yapabilmeleri için belirlediği Ziraat Bankası EFT saati 08:30 – 17:00 saat aralığıdır. 16:00-17:00 saat aralığında yapılan EFT, Geç EFT olarak dikkate alınmakta ve Ziraat Bankası Geç EFT ücreti tahsil edilmektedir. Banka bu saatler arasında yapıla EFT işlemini ortalama 5-10 dakika içerisinde gönderilen hesaba aktarmaktadır. Ziraat Bankası EFT işlemini; yaygın şubeleri, Ziraat Bankası ATM’ leri, Ziraat Bankası telefon bankacılığı, Ziraat Bankası internet bankacılığı ve Ziraat Bankası mobil bankacılık aracılığı ile sağlamaktadır.

EFT İşleminin Karşı Hesaba Geçmemesi Durumunda Ne Yapılır?

Ziraat Bankası üzerinde n yapılan EFT sonrası para karşı hesaba geçmez ise öncelikli olarak yapılan EFT işleminin kontrol edilmesi gerekir. Eğer bir hata bulunamazsa Ziraat Bankası müşteri hizmetleri aranarak veya şubeler aracılığı ile yapılan EFT ile ilgili yaşanan problemin bildirilerek işlem kontrolü sağlanmalıdır. Müşteri temsilcilerinin kontrolü sonrası hata Ziraat Bankası tarafında değilse diğer banka müşteri temsilcileri ile iletişime geçilmeli ve EFT işleminde yaşadığınız hatanın giderilmesi gerekmektedir.

EFT işlemlerinde bilinmesi gereken farklı bir konuda yapılan EFT işlemlerinde bankaların kullanılan bankacılık kanalına göre EFT ücretleri aldığıdır. Alınan bu ücret tutarlarına göre EFT için hangi kanalın kullanılacağını tercih edebilirsiniz.

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri iletişim numarası, 0850 220 00 00.