Ziraat Bankası Hesap Açma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası hesap açma yöntemleri ve online hesap açma
Ziraat Bankası Hesap Açma Nasıl Yapılır

Birikimlerinizi güvenli bir yerde tutmak ya da bankacılık işlemlerinin sağladığı kolaylıklardan ve avantajlardan yararlanmak istiyorsanız Ziraat Bankası hesap açma başvurusu yapabilirsiniz. Ziraat Bankası hesap açma işleminden herhangi bir ücret almazken, emekli maaşı alan müşteriler için cazip promosyonları sunmaktadır.

Ziraat Banka Hesabı Açma Şartları

Kişiler gereksinimleri doğrultusunda dilerlerse vadesiz ya da döviz hesabı açarak sınırsız bankacılık faaliyetlerinden yararlanırken dilerlerse vadeli hesap açarak birikim yaparken, birikimlerine değer kazandırabilirler. Bu noktada en büyük devlet bankası olan Ziraat Bankasından hesap açmak için istenen tek şart yasal yaş şartıdır. Ziraat Bankası hesap sahibi olabilmek için 18 yaşından büyük olmak gerekir. Eğer yaşınız 18 den küçükse veliniz onayıyla bankada hesap açabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap Ama Yöntemleri

Ziraat Bankası hesap açma şartını sağlayan müşterilerine, hesap açabilmeleri için alternatif yollar sunmaktadır. Bu yöntemler müşteri durumuna göre değişmektedir. Eğer mevcut Ziraat Bankası müşterisiyseniz, yani Ziraat Bankası mobil ya da internet bankacılığı kullanıcı bilgileriniz mevcutsa seçenekleriniz artmakta. İlk kez banka müşterisi olacaksanız bu durumda tek seçenek karşınıza çıkmaktadır, o de banka şubeleridir. Bu durumlara göre hesap açma yöntemleri ve yapılacak işlem adımları şu şekildedir.

Ziraat Bankası Şubeden Hesap Açma

Ziraat Bankası müşterisi olmayanların, ilk kez müşteri olacakların kullanabilecekleri tek yöntem banka şubeleri olmaktadır. En yakın banka şubesine, aşağıda verdiğimiz istenilen belgelerle giderek hesabınızı açtırabilirsiniz. Bu yöntemi her ne kadar ilk kez hesap açacakların kullanabileceği yöntem olarak belirtsek de, mevcut müşterilerde kullanabilir.

Ziraat Bankası Online Hesap Açma

Ziraat Bankası müşterilerinin yani internet ya da mobil bankacılığı şifresi almış müşterilerin kullanabileceği online hesap açma, en hızlı hesap açma yöntemidir. Online hesap açmayla dilerseniz hesabınıza ek; birikimlerinizi değerlendirebileceğiniz vadeli veya döviz hesabı açabilir, dilerseniz hesabınıza ek yeni bir vadesiz hesap açabilirsiniz.

Yeni bir hesap açma için öncelikle bankanın https://www.ziraatkatilim.com.tr resmi internet sitesi adresinden, internet şubesine ulaşılır. İnternet şubesi bilgileri ile giriş yapıldıktan sonra “Hesaplarım” menüsünde bulunan “Yeni Hesap Açma” işlemi seçilir. Sonra açılmak istenilen hesap türü seçilir ve sistem yönlendirmesi takip edilerek işlem tamamlanır.

Ziraat Bankası mobil şubeden yeni hesap açmak için izlenecek adılar ise şu şekildedir. Akıllı telefonunuzdan Ziraat Bankası mobil şube uygulamasına, beni tanı seçeneği aktif değilse kullanıcı adı parola ile giriş yapılır. Menüden hesaplarım menüsüne girilir ve yeni hesap açma işlemi seçilir. Açılmak istenen hesabın türü seçilerek yönlendirmeler takip edilerek hesap açma işlemi tamamlanır.

Ziraat Bankası Hesap Açma İçin Gerekli Evraklar

Ziraat Bakası hesap açma işleminde, tarafınızdan sadece kimlik belgenizi ibraz etmeniz istenmektedir. Bunun haricinde Ziraat Bankası hesap açma işleminde herhangi bir evrak talep edilmez. TC kimlik belgenizle şubeye şahsen başvuru yapmanız yeterlidir.