Ziraat Bankası Konut Kredisi 0.79 Yapılandırma ve Şartları

Ziraat Bankası konut kredisi 0,79 faiz oranıyla yapılandırma ve şartları.
ziraat bankası konut kredisi 0,79

Ülkemizin lokomotifi durumundaki konut sektöründe, konut kredisi kullanan vatandaşlar şu günlerde bankalardan kredi faizleriyle ilgili ek adımlar bekliyor. En büyük kamu bankası olan Ziraat Bankası konut kredisi 0,79 faiz oranıyla yapılandırma yapacak mı? Yüzde 0,79 ile yapılandırma şartları nelerdir? Yazımızda bulabilirsiniz.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona Virüs salgınıyla mücadele kapsamında bankalara peş peşe destek paketlerini paylaştılar. Bankaların yaptıkları açıklamalar sonrasında konut kredisi kullanan vatandaşlar kendileri içinde destek adımlarının atılmasını ve kredi ödeme erteleme ve kredi faiz yapılandırma beklentilerini dile getirmeye başladılar.

Bu süre içerisinde Ziraat Bankası kredi ertelemeyle ilgili bir adım geldi ve bireysel ve ticari kredilerde 3 aya kadar erteleme olanağını müşterilerine sunmaya başladı. Bu destekle ilgili şartları ve kapsamlı detaylı bilgiyi “Banka kredi erteleme” yazımızdan öğrenebilirsiniz

Kredi erteleme haberinden sonra kredi borcu olan vatandaşların beklentisi bir müjdeli haber daha alarak Ziraat Bankası konut kredisi 0,79 faiz ile yapılandırma olanağının tanınmasıdır.

Destek Paketlerinde Ziraat Bankası konut kredisi 0,79 ile yapılandırma var mı? Yapılandırma şartları nedir?

Ziraat Bankası konut kredisi kullananlar faizlerin düşmesiyle birlikte uzun süredir bir yapılandırma haberi beklemekte. Ziraat Bankası en son yapılandırma imkanını 0,99 faiz oranıyla vermişti. Bu dönemde yüksek faizle kredi çekenler indirimden yararlanırken ev alacaklarda indirimli oranlardan yararlandılar.

Ziraat Bankası son yaptığı kamuoyu açıklamasıyla 0,79 faizli konut kredisi şartlarını ve yapılandırma durumuna açıklık getirmiştir. Bankadan yapılan açıklama şu şekildedir.

”Uygulama kapsamında Bankamız ile anlaşmalı konut üreticilerinden konut satın alacak müşterilerimize; aylık %0,79 faiz oranı ve 180 aya varan vade seçenekleriyle konut kredisi kullanma imkanı sunulacaktır.”

Konut kredisi kullanmışlar vatandaşlar için destek paketlerinde Ziraat Bankasından yapılandırma kredisi müjdesi çıkmadı. Bu dönemde yaşanan ekonomik durgunluk nedeniyle bazı bankalar ise kredi faiz oranlarını yükseltti. Bundan sonraki süreçte Ziraat Bankası konut kredisi 0.79 faiz oranıyla yapılandırma yapıp yapmayacağı ise öngörülemiyor.

Anlaşmalı inşaat firmaları haricinde ev alacaklar için uygulanmakta olan Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları 0,94 dür.