Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma
Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Son günlerde faizlerinin artmasına paralel olarak kredi kartı faizleri de artırılmıştır. Bu artış kredi kartı borcunu ödeyemeyenler veya asgarisini ödeyerek devam edenler için borç yükünü artırmıştır. Bu durum karşısında Ziraat Bankası, Birleştiren ihtiyaç kredisi kampanyasıyla kredi kartı borçlarını yapılandırma imkanı sunmaktadır. Bu haberle umutlanan kredi kartı kullanıcıları için Ziraat Bankası kredi kartı yapılandırma başvurusu nasıl yapılır ve yapılandırma şartları nelerdir bunlar hakkında bilgi vereceğiz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma

Ziraat Bankası Birleştiren ihtiyaç kredisiyle kredi kartı borcunu kapatma imkanı sağlamaktadır. Söz konusu krediden 60 ay vade ve 1,10%-1,20% faiz oranlarında yararlanırken, üzerinizdeki borç yükünü hafifletebilir ve finansal dengeyi sağlayabilirsiniz. Bu imkandan Ziraat Bankası müşterilerin yanı sıra diğer banka müşterileri de yararlanabilmektedir.

Söz konusu kredide; 24 ay vadeye kadar aylık %1,10, 60 ay vadeye kadar %1,20 faiz oranı uygulanmaktadır. Buna ek olarak %0,5 tahsis ücreti alınmaktadır. Örnek Ziraat Bankası kredi kartı yapılandırma hesaplama tablosu aşağıdaki şekildedir.

Miktar Faiz oranı Vade sayısı Aylık taksit
10.000 TL %1.10 24 AY 489TL
10.000 TL %1.20 60 AY 210 TL
20.000 TL %1.10 24 AY 978TL
20.000 TL %1.20 60 AY 420 TL
30.000 TL %1.10 24 AY 1467 TL
30.000 TL %1.20 60 AY 619 TL

 

Ziraat Bankası Yapılandırma Başvuru Adımları

Ziraat Bankası Kredi Kartı yapılandırma başvurusu sadece banka şubeleri üzerinde yapılmaktadır. 31 Aralık 2018 tarihine kadar olan borçlarınız için en yakın Ziraat Bankası şubelerine şahsen başvuru yapabilirsiniz. Yapılandırma başvurusu için gerekli evraklar; çalışanlar için, TC kimlik numarasının yazılı olduğu evrak ve diğer banka müşterileri için maaş bordrosu. Emekliler için, e-devlet şifresinin bilinmesi yeterlidir. Eğer, geliriniz alacağınız kredi tutarını karşılayacak durumda değilse bunlara ek olarak kefil istenebilir. Yapılandırma yapmak istediğiniz kredi kartının yanınızda olmasına gerek yoktur. TC kimlik numarası ile borçlarınız BDDK ortak sistemden görünmekte ve buna göre krediniz belirlenerek merkeze, onaya gönderilmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Şartları

Ziraat Bankası yapılandırma şartlarının en nemlisi kredi kartı borcunun yasal takibe düşmemiş olması gelmektedir. İstenen diğer bir şart ise, kredi başvurusundan önce kredi kartının kapatılması istenmektedir. Kredi kartı kapatıldıktan sonra alınacak borç belgesi ile Ziraat Bankasına kredi başvurusu yapılarak borcun ödemesi sağlanır. Bu noktada, kredi kartı olmadan yapamam diyorsanız banka size uygun düşük limitli kart önerileri sunmaktadır.