Ziraat Bankası SIM Kart Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma
Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma

Sim kart değişikliği günümüzde operatörlerin sunduğu avantajlı kampanyalar nedeniyle çok sık yapılan bir işlem durumundadır. Sim kart değişikliğinden sonra ise; müşterilerin en çok yaşadıkları sıkıntı: cep telefonuna SMS ile şifre alamama problemidir. Bu nedenle internet şubesine veya mobil şubeye giriş yapılamaz. Bununda nedeni; müşteri güvenliği nedeniyle telefon operatörünün sim kart bloke yapmasıdır. Bu noktada sim kart değiştirdim internet bankacılığı şifre alamıyorum diyenler için Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma yöntemlerini paylaşacağız.

İnternet ve akıllı telefonlar insanların hayatını kolaylaştıran birçok avantajı beraberinde sunmuştur. Belki de en önemlilerinden biri banka şubelerine gitmeden tüm bankacılık işlemlerini internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulaması sayesinde yapabilmektir. Bu sayede insanlar zaman tasarrufu etmişler ve şube çilesinden kurutulmuşlardır. Ancak sim kart değişikliği gibi durumlarda bu insanlar için zahmet verici bir durum alsa da, o kadar sıkıntı yaratacak bir durum değildir. Sim kart bloke durumu daha çok yakın dönemde uygulamaya giren ve hızlı internet imkanı sunan 4.5 G sim kart değişikliği ile karşılaşılmıştır. Ziraat Bankası müşterileri 4.5 G uyumlu sim kart aldıktan sonra SMS le şifre alamamış, yani bankacılık işlemleri için hatları sim kart bloke olmuştur.

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası yaptığı değişiklikle sim kart bloke kaldırma hizmetini sadece banka ATM’leri ve şubeler üzerinden vermektedir. Müşteri hizmetleri (çağrı merkezi) ve diğer bankacılık kanallarından sim kart bloke kaldırma yapılamamaktadır. Bu konuda banka, işlem için ATM’lerin kullanılması tavsiye edilmektedir.

Ziraat Bankası Sim kart bloke kaldırma için kullanılabilecek ilk yöntem Ziraat Bankası ATM’ leridir. Banka kartı ile ATM’ye giriş yapıldıktan sonra işlemler menüsü altında yer alan mobil şube işlemlerine giriş yapılır ve burada sim kartı aktifleştirme işlemi yapılarak sim kart blokesi kaldırılır. Bu işlem çağrı merkezi arayarak sesli yanıt sistemi ile uğraşmak istemeyen müşteriler için uygun bir yöntem olacaktır.

Ziraat Bankası Sim kart bloke kaldırma işlemi için kullanılacak diğer bir yöntem ise Ziraat Bankası şubelerine gidilerek müşteri temsilcisi yardımıyla sim kart bloke kaldırma işlemini yapılmasıdır. Bu tercihte güvenlik açısından şahsen başvuru yapılması uygun olur. Bu diğer yöntemlere göre daha zaman alıcı ve zahmetli olacaktır.

Diğer makalemiz olan Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Alma yazımızda, internet bankacılığı ve mobil bankacılık şifresi alma yöntemleri hakkında bilgi verilmiştir.