Kredi ve Bankacılık İşlemleri

Ziraat Bankası SIM Kart Bloke Kaldırma

25.12.2017
Ziraat Bankası SIM Kart Bloke Kaldırma

Sim kart değişikliği günümüzde operatörlerin sunduğu avantajlı kampanyalar nedeniyle çok sık yapılan bir işlem durumundadır. Sim kart değişikliğinden sonra ise; müşterilerin en çok yaşadıkları sıkıntı: cep telefonuna SMS ile şifre alamama problemidir. Bu nedenle internet şubesine veya mobil şubeye giriş yapılamaz. Bununda nedeni; müşteri güvenliği nedeniyle telefon operatörünün sim kart bloke yapmasıdır. Bu noktada sim kart değiştirdim internet bankacılığı şifre alamıyorum diyenler için Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma yöntemlerini paylaşacağız.

İnternet ve akıllı telefonlar insanların hayatını kolaylaştıran birçok avantajı beraberinde sunmuştur. Belki de en önemlilerinden biri banka şubelerine gitmeden tüm bankacılık işlemlerini internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulaması sayesinde yapabilmektir. Bu sayede insanlar zaman tasarrufu etmişler ve şube çilesinden kurutulmuşlardır. Ancak sim kart değişikliği gibi durumlarda bu insanlar için zahmet verici bir durum alsa da, o kadar sıkıntı yaratacak bir durum değildir. Sim kart bloke durumu daha çok yakın dönemde uygulamaya giren ve hızlı internet imkanı sunan 4.5 G sim kart değişikliği ile karşılaşılmıştır. Ziraat Bankası müşterileri 4.5 G uyumlu sim kart aldıktan sonra SMS le şifre alamamış, yani bankacılık işlemleri için hatları sim kart bloke olmuştur.

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası yaptığı değişiklikle sim kart bloke kaldırma hizmetini sadece banka ATM’leri ve şubeler üzerinden vermektedir. Müşteri hizmetleri (çağrı merkezi) ve diğer bankacılık kanallarından sim kart bloke kaldırma yapılamamaktadır. Bu konuda banka, işlem için ATM’lerin kullanılması tavsiye edilmektedir.

Ziraat Bankası Sim kart bloke kaldırma için kullanılabilecek ilk yöntem Ziraat Bankası ATM’ leridir. Banka kartı ile ATM’ye giriş yapıldıktan sonra işlemler menüsü altında yer alan mobil şube işlemlerine giriş yapılır ve burada sim kartı aktifleştirme işlemi yapılarak sim kart blokesi kaldırılır. Bu işlem çağrı merkezi arayarak sesli yanıt sistemi ile uğraşmak istemeyen müşteriler için uygun bir yöntem olacaktır.

Ziraat Bankası Sim kart bloke kaldırma işlemi için kullanılacak diğer bir yöntem ise Ziraat Bankası şubelerine gidilerek müşteri temsilcisi yardımıyla sim kart bloke kaldırma işlemini yapılmasıdır. Bu tercihte güvenlik açısından şahsen başvuru yapılması uygun olur. Bu diğer yöntemlere göre daha zaman alıcı ve zahmetli olacaktır.

Diğer makalemiz olan Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Alma yazımızda, internet bankacılığı ve mobil bankacılık şifresi alma yöntemleri hakkında bilgi verilmiştir.

Yorumlar
 1. İlknur İnam dedi ki:

  “Ziraat Bankası Sim kart bloke kaldırma işlemlerinden en hızlısı bankanın çağrı merkezini aramaktır. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri 0850 220 00 00 numaralı telefondan aranarak müşteri temsilcisi yardımı ile sim bloke kaldırma işlemi yapılır. Bu işlemde dikkat edilmesi gereken en önemli husus; güvenlik adımından geçileceğidir. Bunun için de TC. Kimlik numarası, anne kızlık soyadının bazı harfleri, doğum tarihi ve doğum yeri gibi güvenlik sorularının biliniyor olması gerekmektedir. Bu nedenle şahsen aranması uygun olur.”
  bu açıklamanıza istinaden verilen noyu aradım ancak ATM’den yapın diye yönlendirdi. Ya açıklamanın gereğini yapın ltf, ya da bu açıklamayı çıkarın web sitenizden. Ben ATM’ye gitmeden bu işi yapmak istiyorum. Yardmlarınızı bekliyorum. İyi çalışmalar.

  1. finans dedi ki:

   Bankalar sundukları hizmet ve işlemlerde belirli dönemlerde değişiklik yapmaktadır. Bu farklılıkta bundan kaynaklanmaktadır. Yazının yazıldığı dönemde banka farklı kanallardan hizmet verirken bugün için bunu sadece ATM’leri üzerinden vermeye başlamıştır.

 2. Abdulrezzak dedi ki:

  Ne kadar boş yapmışsınız asıl metni yaz bitir abi siye yapıyorsunuz böylesine saçma bir şey görmedim 40 satır boş yapmışsınız

  1. finans dedi ki:

   Olumlu veya olumsuz eleştirileriniz için sağolun.

  2. Yunus açar dedi ki:

   Hiç bir banka atm ye git demiyor ziraat beni çıldırtma kart şifremi bilmiyorum atm den nasıl kaldirim sms blogumu yardımcı olun

   1. Yunus açar dedi ki:

    Kart sifren yokken nasıl sms blogumu kaldırabilirim kart şifremi almak için de sms bölüğü kaldır diyosunuz saçma sapan isler

 3. Tahsin Değirmenci dedi ki:

  Merhaba adım Tahsin Değirmenci şu an yurdışındayım ve daha Türkiye ‘ de iken yurt dışında mesaj alamayacağımdan şubede mesajsız direkt internet bankacılığı yapma işlemi yapıldı. Ama ben internet bankacılığı üzerinden vergimi yaptıramadım. Bir muddet sonra sim kartimi degistirmmedigim halde sim kartiniz bloke oldu atm den blokeyi kaldirin notu geliyor burada ne Zi̇raat bankasi ne atm var internetin disinda birsey yok Zi̇raat Bankasinin buyuklugunu kucuk problemleri cozerken gormek istiyorum iyi calismalar

  1. finans dedi ki:

   Yazılarımız herhangi bir kuruluşa bağlı olmadan, bilgi amaçlı yazılmaktadır. Yurt dışından mobil bankacılık kullanımlarında anlaşmalı operatörlerin altyapıları kullanıldığı için bu tür problemler olmaktadır. Bu probleminizde kullanabileceğiniz tek yöntem telefon bankacılığını +90850 220 00 00 şeklinde arayarak müşteri temsilcisinden yardım almak olmalıdır.

 4. Esra dedi ki:

  Bankakart şifremi unuttum şifremin telefonuma gelmesi için sesli yanıt sisteminden işlem yapıyorum simkatt değişikliği yaptığım için gönderilemiyor ve atm den diğer işlemlerden yapılması yönünde bilgi verşiyorben zaten kartla şifremi girebilsem blokeyi kaldırabilirim sorunum şifremi unutmuş olmam böyle saçma bi çözümle bilgi verilmesine inanamadım ayrıca müşteri temsilcisine hiçbir şekilde ulaşılamıyorrrr delirdim resmen para çekicem şifreden dolayı çekemedimm kim ilgilenecek

 5. Yunus açar dedi ki:

  Aynı derdimiz esra